LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
2022. január 28.

Idén lesz 250 éve, hogy 1772-ben megalapította a Festetics család a keszthelyi középfokú oktatás első intézményét, a gimnáziumot. Ennek tiszteletére a Balatoni Múzeumban időszaki kiállítás nyílik, amelyen bemutatkoznak a város jelenlegi középiskolái.

Várjuk Önöket a megnyitóra, április 29-én délután 5 órára!

Helyszín: Balatoni Múzeum díszterme, I. emelet.

A muzeológusok és a középiskolák tanárai már dolgoznak a tárlókba kerülő darabok válogatásán, a tablók szövegein és az interaktív tartalmakon.

A múzeum, a Vajda János Gimnázium és a Premontrei Szakgimnázium és Technikum iskolatörténeti anyagain kívül bemutatunk majd olyan különleges tárgyakat, dokumentumokat, fotókat, amiket gyűjtési felhívásunkra magánszemélyek – egykori diákok, tanárok és családtagjaik – adtak kölcsön.

A kiállítás október 1-ig lesz látogatható.