LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
2020. szeptember 11.

Két citera és egy faragott bot nagyon jó állapotban került a Balatoni Múzeum néprajzi gyűjteményébe.

Az agancs markolatú, domború faragással díszített bothoz hasonlók vannak már a gyűjteményben, a pásztorfaragások között tartjuk őket nyilván.

A citerák a dunántúli dobozolt lantciterák típusába tartoznak, újszerű állapotúak, használhatóak. A dobozolás módja miatt teltebb a hangjuk.

Ez a típusú hangszer nem annyira a pörgős csárdásokhoz, inkább a lassú, hallgató dalokhoz való.

A tárgyak 2020. őszén megtekinthetők lesznek “A hónap műtárgya” sorozatunk keretében.

Ezúton is köszönjük a nagylelkű felajánlást!

Kedves Múzeumbarátok!
A COVID-19 koronavírus járvány terjedését korlátozó intézkedések értelmében a Balatoni Múzeum 2020. november 11-től  az intézkedések visszavonásáig zárva tart. Megértésüket köszönjük. Vigyázzunk egymásra!