Időtartam: 5 alkalom történelemföldrajz

Az öt alkalomból álló kulturális óra programsorozatunk első részében választ kapnak a diákok arra, hogy a Balaton geológiai szempontból miért számít fiatal tónak a maga 17 ezer évével.

Hogyan váltak a kisebb részmedencék akkora kiterjedésű összefüggő vízréteggé, hogy a török időkben még valódi sziget volt Szigliget, Fonyód és Tihany is?

Miért jósolják a Balaton számára azt a jövőképet, hogy alig 180 év múlva mégis kiszárad?

Ezekre és még számos izgalmas kérdésre derül fény a tóról, környékének benépesüléséről az őskortól a rómaiak megjelenéséig.

És ha már Balaton, rögtön felidéződik számunkra a nyár, a strandolás és lubickolás. Ki gondolná, hogy a századfordulón a gazdagabb réteg megvetette a napbarnított, és előnyben részesítette a hófehér bőrt? Szinte az egész testüket eltakarva feküdtek a napágyakon, hiszen akkoriban barna bőre csak a földeken dolgozó parasztasszonyoknak volt.

A diákok felpróbálhatják a XIX-XX. század fordulójának utcai viseleteit. Hogyan jutottunk el innen a bikini viseléséig?

A negyedik kulturális óra választ ad rá.

A program utolsó foglalkozásán felidézzük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeit.

A kézbe vehető eredeti fegyverek, szablyák, az ágyúmakett, a harcokban részt vevő katonák által ismert és használt dob, a bankjegyek, valamint múzeumunk büszkesége, Kossuth Lajos pisztolyának bemutatásával maradandó és feledhetetlen élménnyel egészül ki mindaz, amit iskolai tananyagként a diákok korábban már elsajátítottak.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Középiskolások

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)

Foglalkozás időtartama

5 alkalom – alkalmanként 45 perc

Tantárgyi kapcsolódás

történelem

Múzeumpedagógiai bérlet

Középiskolások részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 800 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.