Időtartam: 45 perc vizuális nevelésKézműves foglalkozás

Mi is az a papírmasé technika? Kétféle dolog szükséges hozzá: papír és ragasztóanyag.

Ezzel a technikával térben is készíthetünk papírból tárgyakat, sablonok segítségével, vagy a szobrászkodás módszerével.  Tapétaragasztó és tépett papír beáztatásával papírpépet készíthetünk, melynek felhasználásával domború formákat hozhatunk létre.

A lehetőségek tárháza gyakorlatilag korlátlan.

A másik módszer, amikor újságpapírok egymásra ragasztásával növeljük a rétegeket, és így alakítjuk ki a formát. Mindkét eljárás után díszíthetjük festéssel a kész termékeket.

Kolléganőnk ezzel a technikával már elkészítette egy egész barlang belsejének a rekonstrukcióját, sőt, farsangi álarcok és különböző dísztárgyak is kerültek ki ily módon a keze alól.

A művelet izgalmas, fejlesztő hatású vidám időtöltés, és ráadásul környezetbarát.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Óvodások; általános iskolások alsó tagozat, felső tagozat; középiskolások

Tantárgyi kapcsolódás

technika, rajz, vizuális nevelés

Foglalkozás időtartama

3 x 60 perc perc

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.