Zalaegerszegi végrendeletek 1701-1826 II.

honismeretkronológiai rendbentestamentumokZala megye

A dokumentumkötet Zalaegerszeg mezőváros polgárainak 210 végrendeletét adja közre, a fent említett időhatárok között

5 500 Ft

Leírás

Tudósítás a könyvbemutatóról, amikor a végrendeleteket feldolgozó mű második kötetet is napvilágot látott már :
A Nemzeti Kulturális Alap, a zalaegerszegi Millecentenáriumi Közalapítvány és a Degré Alajos Zalai Honismereti Alapítvány anyagi támogatásával kiadott dokumentumkötet Zalaegerszeg mezőváros polgárainak 210 végrendeletét adja közre, a fent említett időhatárok között. A vendégeket Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város polgármestere köszöntötte. Megnyitó beszédében kiemelte, hogy a források Zalaegerszeg számára fontos család- és művelődéstörténeti adatokat tartalmaznak. A könyvbemutató házigazdája Kiss Gábor könyvtárigazgató volt, aki a kötet szerkesztőjével közösen hívta fel a figyelmet a könyv jelentőségére és a végrendeletek felhasználási lehetőségeire. Végezetül Csomor Erzsébet vetítettképes előadás keretében mutatta be a legkorábbi zalaegerszegi végrendeletek keletkezésének és tartalmának jellegzetességeit, érdekességeit.

További információk

kiadói kartonált papírkötés

Borító

Borítóterv: Orbán Ildikó

Fontos információ a koronavírussal kapcsolatban

Tájékoztatjuk kedves látogatóinkat, hogy a koronavírus miatti rendkívüli helyzetre való tekintettel
a Balatoni Múzeum 2020. március 31-ig bezárja összes kiállítását, látogatókat nem fogad. Bővebb információt itt olvashat.