A tehetséggondozás résztvevői az egyik legősibb alapanyaggal, az agyaggal ismerkednek meg, amellyel az ember valaha dolgozott, illetve a mesterséggel, mely belőle táplálkozik, a kerámiaművességgel.
A gyerekek visszarepülhetnek a múltba több ezer évet abba a korba, amikor az ősemberek saját kezükkel készítették mindennapi használati tárgyaikat.
Eredeti őskori műtárgyakat vehetnek kézbe, és saját maguk is készíthetnek marokedényt, mely az első kerámiák egyikének számít.
Az ősi agyagformáló technikák következő lépcsőfokával is megismerkednek, az ún. felrakásos, vagy hurkatechnikával. Kreativitásukat különböző megismert ősi motívumok, díszítőelemek felhasználásával élhetik ki. Ihletet továbbra is a régészeti raktár eredeti leleteiből meríthetnek.
A későbbiekben lehetőségük nyílik az ún. engob technika alkalmazására, és készíthetnek saját monogrammal ellátott pecsétet is.
A tehetséggondozási program utolsó állomásaként olyan gyors és praktikus technikák birtokába juthatnak, melyekkel a későbbiekben könnyen formázhatnak különböző állatfigurákat.
Hasznos információk
Ajánlott korosztály
Általános iskolások
Foglalkozás díja
400 Ft/fő anyagköltség + 1000 Ft/fő/alkalom
Foglalkozás időtartama
10 alkalom
Keressen minket!
Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.
Németh Péter
múzeumigazgató - múzeumpedagógus+36 30 018 69 89 - Kapcsolat
muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu