Időtartam: 45 perc olvasásvizuális kultúra

A foglalkozás során kiderül, hogy miért a Húsvét a keresztények legnagyobb ünnepe, és nem a Karácsony.

Hogyan készültek régen az emberek az ünnepre, mi kerülhetett az asztalra.

Hogyan és miért festettek hímestojást, illetve milyen más tojásdíszítési technikákat ismerünk?

Néprajzkutató muzeológus kollégánk mesél a húsvéti népszokásokról, jelképekről és az ajándékozásról, érdekes tárgyakat is mutatva a téma kapcsán.

Megtudhatják, miért épp a csibe, vagy a bárány a fő szimbóluma az ünnepkörnek.

A gyerekek megtekinthetik néprajzi látványtárunk értékes hímestojás gyűjteményét és a foglalkozás végén ők maguk is készíthetnek hasonlót.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások alsó tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

olvasás, vizuális kultúra

Foglalkozás időtartama

45 perc

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 1 600 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.

Kedves Múzeumbarátok!
A COVID-19 koronavírus járvány terjedését korlátozó intézkedések értelmében a Balatoni Múzeum 2020. november 11-től  az intézkedések visszavonásáig zárva tart. Megértésüket köszönjük. Vigyázzunk egymásra!