LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
Egész évben online Római korLátványterv3D modellIdőutazásFenékpusztaRégészet

Keszthely-Fenékpuszta már közel 150 éve kutatott, mégis mind a mai napig történelmének újabb és újabb titkait sikerült megfejtenünk. A Kr. után a 4. században épült római erőd az avar korig (7. századig) lakott volt, lakossága megőrizte antik hagyományait és keresztény hitét.

A lelőhely kiemelkedő jelentőségű régészeti emlékeinek köszönhetően nemzetközi hírnévre tett szert és beépítetlen területe kiváló lehetőséget nyújt az eredmények bemutatására is. A kiállítás az erőd és épületei virtuális rekonstrukciójára vállalkozik, de a múlt megismerésén túl egy lehetséges jövőképet is felvázol egy régészeti park formájában.

Virtuális kiállítás megtekintése