LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
2013. november 25. KőtárRómai korKözépkorÁllandó kiállítás

A Balatoni Múzeum 2013-ban sikeresen pályázott az Emberi Erőforrások Minisztériuma Alfa pályázatán (40/2013. (VI.7.) EMMI rendelet) a múzeum „Amiről a kövek mesélnek…” című római és középkori kőtárának megvalósítására.

Az elnyert 5 millió forint összegű támogatást a fenntartó Keszthely Város Önkormányzata 500.000 forinttal egészítette ki.

Az 5,5 millió forint költségvetésű kiállítási projekt 2014.06.01-re készült el és nyitotta meg kapuit a látogatók előtt.

A Balatoni Múzeum „Aranyhíd – Fejezetek a Balaton történetéből” című új állandó kiállításának 2008-2011 közötti tervezése és kivitelezése során már felmerült egy új kőtár alapötlete is.

2012-ben a régi római és középkori kőtárunkat egy turisztikai fejlesztés miatt lebontottuk. A régi kőtár északi felén a változó látogatói igényeknek megfelelve múzeumi boltot és kávézót alakítottunk ki.

Az új kőtárat a múzeum déli belső udvarát övező körfolyosón rendeztük be. Jelen kiállítás 49 darab kőfaragványt mutat be.

Szakmai beszámoló letöltése

Havasi Bálint

régész - múzeumigazgató
+36 83 200 454 (9.00-13.00)