2014. augusztus 7. SzakkörVetélkedőTémahétMúzeumpedagógia

A Balatoni Múzeum 2013. júniusában részesült támogatásban a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt „Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában” című pályázati felhívás által.

Az „Élmények Múzeuma” címen benyújtott pályázat 19 050 000,-Ft támogatásban részesült. A támogatás mértéke 100%.

A „Magyar Tenger” természeti kincseit és a környéken élt népek történelmét és néprajzát bemutató Balatoni Múzeum 6 nevelési-oktatási intézménnyel együttműködve valósít meg több korosztály számára múzeumpedagógiai foglalkozásokat. E tanulási alkalmak témája az intézmény gyűjteményi körének egységeire épülnek. A foglalkozások korszerű oktatási módszerekkel, kitűnő eszközellátottsággal, élménnyel teli terepejárásokkal tarkítva bonyolódnak le.

A projekt eredményeként 12 hónap alatt (2014. augusztus 31-ig) 34 foglalkozás megtartására nyílik lehetőség, amely 260 fő részvételével, összesen 1016 látogatással valósul meg.

Az „Élmények Múzeuma” című TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0460 kódszámú program szakmai tartalma 2 db havi szakkör, 3 db heti szakkör, 5 db két alkalomból álló vetélkedő-sorozat, 3 intézménynek tartot 3 napos témanapok és 3 db témahét.

Németh Péter

múzeumigazgató helyettes - múzeumpedagógus