Első nap
Az első napon a táborban részt vevő gyerekek megismerik a Balatoni Múzeum épületét, dolgozóit, szokásait és az alapvető szabályokat.
Mesélünk a Balaton történetéről, 3000 literes akváriumunk, nagyméretű diorámáink és számos preparátumunk segítségével pedig bemutatjuk az élővilágát.
A gyerekek a szabadban is részt vehetnek különböző ügyességi és mozgásos játékokban, rossz idő esetére pedig sok érdekes társasjátékot és kézműves tevékenységet rejtünk a tarsolyunkban.
Második nap
A gyerekekkel a fenékpusztai madárgyűrűző állomásra látogatunk el, ahol szemtanúi lehetnek, hogyan működik a madarakat befogó hálózás, majd a gyűrűzés.
Mi a lényege, mire kell figyelni, milyen információkhoz juttatja egy-egy madár vizsgálata a szakértőket?
Számos érdekesség és vicces történet teszi felejthetetlenné az élményt a gyerekek számára. Alkalomadtán sérült, vagy elárvult madarak és fiókák gyógyítását, ellátását is figyelemmel kísérhetik, hisz a madarak védelme sem elhanyagolható szempont.
Harmadik nap
A harmadik napon a Kis-Balatonhoz kirándulunk, hogy megfigyeljük élővilágát, annak természetes környezetében.
Nagyító és spektív (kereső távcső) segítségével leshetik meg főként a vízimadarakat tisztes távolból, mégis közeli élményként megtapasztalva a kalandot, ugyanakkor elsajátítják az eszközök helyes használatát is.
Fontosnak tartjuk, hogy a Kis-Balaton megfigyeléséhez nélkülözhetetlen természetbarát viselkedést is megtanulják a gyerekek.
Negyedik nap
A tábor negyedik napján a Keszthelyi-hegységbe túrázunk.
A tanösvényen való barangolás célja, hogy a gyerekek minél több állatot és növényt megfigyeljenek, élvezzék a természet csendjét, a mozgás örömét, elsajátítsák a helyes erdei viselkedést és tudatos környezetvédők legyenek.
A végállomás a gyenesdiási Nagymező kirándulóközpont, ahol szusszanhatnak egyet, illetve szabadtéri játékokkal is elüthetik az időt.
Ötödik nap
Az utolsó napra Keszthely természeti értékeinek megismerését terveztük. A város parkjainak bejárásával össze tudják hasonlítani, mi a különbség park és erdő között.
Miért fontos számunkra környezetünk védelme, és hogyan vigyázhatunk rá?
Nagy szabadtéri közös játékkal zárjuk a hetet.
Hasznos információk
Ajánlott korosztály
Általános iskolások
Tantárgyi kapcsolódás
Természetismeret, környezetismeret, földrajz, biológia
A tábor díja
Keresse a múzeumpedagógust!
A tábor időtartama
5 alkalom
Keressen minket!
Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.
Németh Péter
múzeumigazgató - múzeumpedagógus+36 30 018 69 89 - Kapcsolat
muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu