2015. november 27. MűtárgyvédelemÁllományvédelemPáramentesítés

Állományvédelmi fejlesztés céljából új eszközök kerültek beszerzésre, melyek a Balatoni Múzeum négy gyűjteményi raktárában kerültek elhelyezésre.

A 4 darab pára- és penészmentesítő készülék, illetve a mérőeszköz a régészeti, a néprajzi, a képzőművészeti és az iparművészeti gyűjtemény tárgyainak megfelelő műtárgyvédelmi körülményeit biztosítják.

A beüzemelt készülékek hatására a levegő mért értékei a műtárgyvédelmi szempontból elfogadható értékhatárok között mozognak tartósan.

A relatív páratartalom korábbi ingadozása megszűnt.

Ennek rendszeres ellenőrzését a digitális páratartalom és hőmérsékletmérő biztosítja.

Szakmai beszámoló letöltése

Kedves Múzeumbarátok!
A COVID-19 koronavírus járvány terjedését korlátozó intézkedések értelmében a Balatoni Múzeum 2020. november 11-től  az intézkedések visszavonásáig zárva tart. Megértésüket köszönjük. Vigyázzunk egymásra!