2020. október 3 - 2020. november 11. BemutatóCsaládi napWorkshopŐszi szünetTábor

Az évről-évre egyre népszerűbb Múzeumok Őszi Fesztiválja idei jelmondata: Távol is közel…

A szeptember 28-a és november 11-e között megrendezett  országos programsorozat arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy a múzeumok milyen kreatív és adaptív megoldásokat, rugalmas válaszokat tudtak és tudnak  adni a különböző váratlan helyzetekre.

Ennek megfelelően a Balatoni Múzeum programkínálatát úgy állítottuk össze, hogy azok egy része digitális formában is elérhető legyen, szélesebb közönség számára biztosítva ezáltal a kultúrához való hozzáférést.

Bízunk benne, hogy ha időnként kényszerűségből el is kell távolodnunk látogatóiktól, mindig megújuló kínálatunkkal, különleges értékeinkkel újra és újra meg tudjuk hódítani a múzeumbarátok, kicsik és nagyok szívét.

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megrendezett programjainkon való részvétel ingyenes.

Programok:

Műhelyfortélyok

Választható időpontok:

• 2020. október 3.  14:00-14:30 / 14:45-15:15 / 15:30-16:00
  • 2020. október 10.  14:00-14:30 / 14:45-15:15 / 15:30-16:00
  • 2020. november 7.  14:00-14:30 / 14:45-15:15 / 15:30-16:00 – ELMARAD!

Új állandó kiállítóterünkbe, a Balatoni Kincsestár elnevezésű  néprajzi látványtárban bemutatott műtárgyaink állományvédelmi kezeléseken és restauráláson is átestek.

A vitrinbe kerülő tárgyakon végzett munkafolyamatokat a műhelyében mutatja be a Balatoni Múzeum restaurátora.

Információk:

• A részvétel regisztrációhoz kötött. Jelentkezés az info@balatonimuzeum.hu e-mail címen, vagy a +36 83 312 351-es telefonszámon.
  • A 30 perces bemutatókon alkalmanként maximum 5 fő vehet részt.
  • A programon csak szájat és orrot eltakaró maszkban lehet részt venni.

Vendel nap – Népművészeti workshop

2020. október 20.

Október 20-a Vendel napja. A jeles naphoz kapcsolódóan – hagyományteremtő szándékkal – szervezünk a Balaton környéki megyék néprajzosainak, népművészeinek szakmai összejövetelt, melyen elsősorban a pásztorművészettel és a pásztorkodással, állattartással kapcsolatos tárgyi és szellemi emlékeket összegezzük. A helyszín a Balatoni Múzeum nemrég megnyílt látványtára, ahol az 1902 óta gyűlő pásztorművészeti alkotások közvetlen közelről is megcsodálhatók.

Az előadásokról készült felvételek online is elérhetők, megtekinthetők lesznek honlapunkon és közösségi oldalunkon.

A workshop részletes programja ide kattintva olvasható.

Táborozz ősszel is a Balatoni Múzeumban!

2020. október 26 – 2020. október 30.

Őszi táborunk heti programját “Titokzatos természet” és “Spakni, bakancs, fémkereső” táboraink legkedveltebb elemeit összegyűjtve alkottuk meg.

Így garantáltan sok-sok érdekes ismerettel, és új élményekkel gazdagodhatnak, akik velünk tartanak!

További információk itt.

Családi körben a múzeumban

2020. október 31. 14:00-17:00

Családi délutánunkon a néprajzi látványtár legérdekesebb darabjait mutatja be interaktív előadásban néprajzkutatónk, Gyanó Szilvia.

A pásztorfaragásokról fafaragó mester tart bemutatót, s az érdeklődők ki is próbálhatják a fafaragást. A kisebbekkel őszi termésekből készítünk díszeket.

A látványtár bemutatóról és a fafaragásról videófelvétel is készül.

Séták a Balaton körül

Az Őszi Fesztivál keretében egy különleges videósorozatot is útjára indítunk.

A pár perces összeállításokban virtuális sétára indulunk, s kiállításaink, gyűjteményeink segítségével olyan témákat járunk körül, mint a balatoni fürdőkultúra, vagy a balatoni hajózás története.

A videókat YouTube csatornánkon tesszük közzé.

Elégedettségi kérdőív

Kérjük, amennyiben részt vesz online rendezvényen, töltse ki a Múzeumok Őszi Fesztiválja főszervezője, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum kérdőívét.

Németh Péter

megbízott múzeumigazgató - múzeumpedagógus