Korsókra varázsolt legendák – Németh János figurális díszítésű edényei

keramikusművészettörténetNémeth Jánosreprodukciók

2 200 Ft

Leírás

A szépnek mindig hasznosnak is kell lennie, vallotta Takáts Gyula bácsi a Bece-hegyen, de a görög tengerekig ellátva onnan. Zalából indult, s nem ment a szülőföldjéről messze Németh János sem, úgy lett korongozott remekműveivel egyetemes. Ez a lábbal hajtott korong, rajta a forgó, alakítandó agyaggal is lehet csillagi pálya. A szép korsók több száz évvel ezelőtti céhjelképek egyben. Ám a szépségükön túl komoly funkciójuk is volt. Közösségmegtartó erő volt az edényekben. Például a tanoncok, inasok, tanítványok úgy váltak mesterekké, tanítójukkal egyenértékű felnőttekké, hogy a céhkorsókból ittak áldomást szakmájuk becsületére… Németh János előszava tessékel be a könyvbe, hogy szemügyre vehessük, megcsodálhassuk céhkorsait.

További információk

Tömeg 0.713 kg
Méretek 21 × 1.1 × 30 cm
ISBN

Szerző

Kostyál László, Zóka Gyula

Kiadó

Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Kiadás éve

Megjelenés dátuma

Kiadás

Első kiadás

Nyelv

angol, magyar

Oldalszám

Kötés

keménytáblás

Borító

A borítón Németh János Vérszerződés korsajának reprója szerepel

Fontos információ a koronavírussal kapcsolatban

Tájékoztatjuk kedves látogatóinkat, hogy a koronavírus miatti rendkívüli helyzetre való tekintettel
a Balatoni Múzeum 2020. március 31-ig bezárja összes kiállítását, látogatókat nem fogad. Bővebb információt itt olvashat.