Kulturális Örökség Napjai Keszthelyen

Keszthelyen 2017. szeptember 16-17-én több intézmény és civil szervezet összefogásával ismét megrendezésre kerülnek a KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI .

Közel két évtizedes hagyomány, hogy a KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI keretében, az Európa Tanács felhívásához csatlakozva, szeptember harmadik hétvégéjén ingyenesen látogathatóvá válnak olyan intézmények, épületek, építmények, melyek az év többi napján zárva vannak a nagyközönség előtt.

A szervezők célja, hogy a rendezvény egyfajta társadalmi mozgósító akció legyen, mely a polgárokban erősíti a kulturális örökség megóvásának igényét.
A 2017. évi programok az „Aranykorok emlékezete” mottó jegyében olyan kiemelt témákhoz kapcsolódnak, mint az 500 éve indult reformáció, Arany János születésének 200. évfordulója és a 150 éve történt kiegyezés.
Keszthelyi programjaink keretében egy izgalmas időutazásra invitáljuk Keszthely aranykorába.
Tartson velünk, ismerjük meg együtt a város épített és szellemi örökségét!

Szeptember 16. szombat

10.00-12.00

KESZTHELY KORONÁJA, A GRÓFI PARK

Séta a Festetics-kastély parkjában Nemes István (Helikon Kastélymúzeum) vezetésével.
A találkozó helyszíne: Festetics-kastély, déli főkapu
A séta időtartama: 2 óra

15.00-17.30

„KESZTHELY ARANYKORA – A BALATONI FÜRDŐVÁROS JELENTŐS ÉVTIZEDEI AZ 1880-AS ÉVEKTŐL A NAGY HÁBORÚIG”

Rendhagyó városi séta Iski Szilvia (Helikon Kastélymúzeum) vezetésével
A találkozó helyszíne: Festetics-kastély, déli főkapu
A séta időtartama: 2,5 óra

KESZTHELYI VÁROSVÉDŐ EGYESÜLET ÜNNEPI KÖZGYŰLÉSE A BALATONI MÚZEUM DÍSZTERMÉBEN

A közgyűlés keretében:

• Tar Ferenc történésszel a Reischl családra és sörfőzdéjükre emlékezünk.
  • Ruzsics Ferenc Keszthely Város polgármestere röviden beszámol a Sörház revitalizáció projektjéről.
  • Király Gergelynek a Sörművek ügyvezető igazgatójának közreműködésével sörfőzdéjük kézműves remekeit kóstolhatjuk meg.

A KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI alatt megtekinthető a Deák Ferenc hagyatékából szervezett kamara-kiállítás.  A tárlat a Kiegyezés megkötésének 150. évfordulójának állít emléket.

Szeptember 17. vasárnap

15.00-16.00

SZENDREY ÉS ARANY

Kamaratárlat megnyitó
Helyszín: Szendrey Júlia Emlékszoba
(8360 Keszthely, Szendreytelep)

KÖN 2017

A programok a Helikon Kastélymúzeum - Balatoni Múzeum - Szendrey Júlia Emlékszoba- Keszthelyi Városvédők Egyesülete szervezésében valósulnak meg.

A sörkóstoló a balatonszentgyörgyi Sörművek segítségével valósul meg.

sormuvek logo k

A programváltozás jogát fenntartjuk. A programokról további információ a www.oroksegnapok.hu a oldalon található.

szerda, 20 szeptember 2017 14:28