VIII. MŰSZAK Kiállítása

A Művészek Szabad Alkotóközössége tagjai 2018-ban is összegyűltek Cserszegtomajon, Takács Ferdinánd és Takács Szencz Lívia festőházaspár otthonában. Az egyhetes tábor ideje alatt készült alkotásokból 2018. október 18-án, a Magyar Festészet Napján nyílt kiállítás a Balatoni Múzeum aulájában.

A művészeti tábor résztvevői minden évben egy meghatározott tematika mentén - például egy helyi kötődésű alkotó életműve ihletésére - alkotnak. Idén a Balatoni Múzeummal szoros kapcsolatot ápoló közösség a múzeum alapításának 120 éves évfordulója előtt tisztelgett több alkotással is. A Balatoni Múzeumban a tárlaton bemutatásra kerülnek, illetve megvásárolhatók azok az alkotások is, melyeket a művészek Mikus Gyula festőművész szobrának felállítására ajánlottak fel.

A VIII. MŰSZAK alkotói - festőművészek, grafikusművészek, szobrászművészek, képzőművészek és irodalmárok:

Aggod István cross, Balogh István Péter, Basilides Bálint, Bánfi József, Bodnár Imre, Bogdan Tomashevszkij, Dr. Cséby Géza, Dr. Lángi Péter, Drenkovics Tibor, Egressy Péter, Fodor Janka, Illés Major Julianna, Laluk György, Lénárd Gábor, Lichtenwaller Zoltán, Horváth Melinda, Kóródi Katalin, Kubinyi Katalin Sára, Marina Chopey, Molnár Zoltán, Nagy Antal Róbert, Németh István Péter, Novák Mihály, Olga Lukach, Rizmajer Róbert, Sall László, Serdar Ünver, Szép Marianna, Takács Ferdinánd, Takács- Szencz Lívia, Tirnován Kata, Tirnován Tamás

A kiállítás 2019. január 15-ig látogatható.
kedd, 22 január 2019 15:52