2016. július 6. MúzeumpedagógiaTárlatvezetésMúzeumok Éjszakája

Keszthelyen 2016. június 25-én a Múzeumok Éjszakája este hat óra és hajnali egy óra között tizenöt non- és forprofit intézményt látogathattak meg az érdeklődők.

A Nemzeti Kulturális Alap a programok megvalósítását 100.000 Forinttal támogatta.

Programhelyszínek:

1. Balatoni Múzeum
  2. Helikon Kastélymúzeum
  3. MMM Georgikon Majortörténeti Kiállítóhely
  4. Balaton Kongresszusi Központ és Színház
  5. Népviseletes Babamúzeum
  6. Történelmi Panoptikum
  7. Csigaparlament
  8. Játékmúzeum – Tüskevár Panoptikum
  9. Erotikus Panoptikum
  10. Keszthely Pantheon
  11. Nosztalgia és Giccs Múzeum
  12. Rádió és Televízió Múzeum
  13. Múzeum Zoo
  14. Kályhák Háza
  15. Szendrey Júlia Emlékszoba

A rendezvényre 2417 felnőtt és 616 gyermek váltott jegyet, így a keszthelyi Múzeumok Éjszakájának összlátogatószáma 3052 fő volt.

A Múzeumok Éjszakája program keretében a Balatoni Múzeum programjai két időszaki kiállítása köré szerveződtek.

A földszinten az „Egyszer volt az ősember” című régészeti kiállítás várta a kicsiket és nagyokat. Ehhez kapcsolódóan számos múzeumpedagógiai programmal készültünk.

Az emeleten a Magyar Nemzeti Múzeum vándor kiállítása az „Elsodort világ/Plakát álmok 1910-1920” címmel az I. világháború időszakát elevenítette meg. A kiállításhoz kapcsolódóan kincskereső játékot és plakát vadászatot szerveztünk.

A múzeum aulájában folyamatosan zajlott a Tapolcai Honvéd Kulturális Egyesület I. világháborús hagyományőrző „bemutatója”. Az estét a Hevesi Sándor Színház művészeinek előadásában a Csárdáskirálynő dallamai zárták.

A fő attrakciók mellett folyamatos zajlottak a tárlatvezetések az állandó és időszaki kiállításokban.

A múzeum széles programkínálata biztosította, hogy minden korosztály megtalálja az érdeklődésének megfelelő programot. A rendezvény keretében összesen 2326 fő 1711 felnőtt és 615 diák látogatta meg az intézményt.

Szakmai beszámoló letöltése

Havasi Bálint

régész - múzeumigazgató
+36 83 200 454 (9.00-13.00)