„Szent láncszemek, áldott állomások az örökkévalóság útján”

Nyugat-Balatonreformátus vallásSzeghalmy Bálinttemplomépítészet

A kötet Szeghalmy Bálint építész tervezte keszthelyi, hévízi, sümegi és tapolcai protestáns templomokkal ismerteti meg az olvasóval. A templomok építéstörténetének leírása mellett a szerző röviden betekintést ad a templomok építészeti stílusába, Szeghalmy Bálint művészetébe.
A kötetet alapos irodalomjegyzék és képtábla teszi teljessé.

1000 Ft

13 készleten

Leírás

A kötet szerzője Kardos Laura művészettörténész, a Helikon Kastély közgyűjteményi vezetője.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szerzett angol nyelv és irodalom, illetve művészettörténet szakos diplomát.

Kutatási területe a 19. század végének és a 20. század első felének építészete, illetve a keszthelyi Festetics-kastély második világháború alatti és utáni története.

Szeghalmy Bálinttal kapcsolatos kutatási eredményeit több előadáson és tanulmányban ismertette.

További információk

Tömeg 0,165 kg