Írók a Balaton körül - Irodalmi Mini-fesztivál

2015. szeptember 11-12.

A Balatoni Múzeum és a József Attila Kör irodalmi koprodukciója - ...mert a Balaton összehoz.

Az Irodalmi estek a Balatoni Múzeumban c. sorozat már indulásakor magasra tette a lécet, nemes célt jelölt ki magának: a nívós kortárs irodalom népszerűsítését. Ennek legújabb apropóján, s egyúttal túllépve a megszokott keretén, egy 2 napos irodalmi fesztivállá növi ki magát az esemény a József Attila Kör író gárdájának részvételével. A téma természetesen balatoni, a szereplő írók szintén erős balatoni kötődéssel bírnak, s külön érdekesség, hogy a fesztiválon bemutatkozó szerzők nagy része Móricz Zsigmond ösztöndíjjal büszkélkedhet. De vajon miben lesz más ez az alkalom, mint a korábbi múzeumbeli irodalmi estek? Mint ahogy a fesztivál programsora is mutatja, egy felmerülő igénynek eleget téve, a felnőttek megszólításán túl, az ifjúsági irodalom kap most nagyobb hangsúlyt.

Az Irodalmi Mini-fesztivál két szervezője, moderátora balatoni származású, keszthelyi irodalmárok:

A Balatoni Múzeum képviseletében: Somogyi Zoltán - író, színháztörténész
A József Attila Kör képviseletében: Kassai Zsigmond - író

A bemutatkozó írók portréi

Helyszín: Díszterem, Balatoni Múzeum

PROGRAMOK -- PÉNTEK:

15:30 órától Könyvvásár a komoly múltra visszatekintő, keszthelyi könyves-dinasztia családdal: a Pannon Könyvesbolt részvételével

15:30 órától Köszöntők
Havasi Bálint, múzeumigazgató
dr. Lukács Gábor, a Szendrey Júlia Emlékszoba vezetője

15:45 órától Megnyitó beszédek
Somogyi Zoltán, irodalmi programreferens
Kassai Zsigmond, JAK titkár

16:00 órától Író-portré: Barlog Károly

17:30 órától Író-portré: Kassai Zsigmond
Moderátor: Potozky László

19:00 órától Könyvbemutató: Laboda Kornél "MátéPONTindul" c. regénye*
Moderátor: Somogyi Zoltán

PROGRAMOK -- SZOMBAT:

15:00-17:00 óráig: Versikék, mondókák, kifestőzés - gyerekfoglalkozás az "Erdők, mezők gyógynövényei" c. ismeretterjesztő kifestőkönyv alapján
Foglalkozásvezető: a könyv szerzője, dr. Németh Gyöngyi
fKorosztály: 3-10 évesek

15:00 órától Könyvbemutató és író-portré: Mán-Várhegyi Réka "Szupermenők" c. regénye

16:30 órától Könyvbemutató: Potozky László "Éles" c. regénye
Moderátor: Kassai Zsigmond

*Laboda Kornél "MátéPONTindul" c. könyvének bemutatója a fesztivál kísérő-programja, és az Irodalmi estek a Balatoni Múzeumban - beszélgetések, előadások és könyvbemutatók mai magyar szerzőkkel című programsorozat utolsó felvonása.

szombat, 12 szeptember 2015 23:16