Digitális Témahét szakmai műhely a Balatoni Múzeumban

A 2019. december 3-án megrendezésre kerülő szakmai műhely témája a digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése. Szeretettel várjuk mindazokat a pedagógusokat – és minden kedves érdeklődőt – akik szeretnének átfogó képet kapni a Digitális Témahét lényegéről, céljairól, és szívesen megismernének néhány kreatív és eredményes projektet. A rendezvény egyik fő célja továbbá, hogy a helyi és környékbeli iskolák pedagógusai megismerkedjenek a Balatoni Múzeum digitális szolgáltatásaival, és 2020-ban akár közös projektet valósítsanak meg velünk a Digitális Témahéten.

Mi történik a Digitális Témahéten az iskolában? Miként vonhatjuk be a diákokat a tervezés folyamatába? Hogyan készülhetünk fel eredményesen a projektek lebonyolítására? Merjünk-e belevágni, ha csak kevés tapasztalatunk van a digitális pedagógia módszereiről? A szakmai műhelyen a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ szakemberei minderre választ adnak. A gyakorlatközpontú foglalkozás során a résztvevők projektvázlatot is készíthetnek.

A szakmai műhely vezetője: Dr. Főző Attila László, senior digitális fejlesztő (DPMK)

Időpont: 2019. december 3. 14.00–17.00

Helyszín: Balatoni Múzeum - 8360 Keszthely, Múzeum u. 2.

Program:

13:30–14:00 Regisztráció

14:00–14:15 Vásárhelyi Virág (DPMK): Öt éves a Digitális Témahét

14:15–14:50 Dr. Főző Attila László (DPMK): Hogyan tervezzünk miniprojektet?

14:50–15:00 Öt év nagy projektötletei (a DPMK munkatársai)

15:00–15:30 Havasi Bálint (igazgató, Balatoni Múzeum) és Németh Péter (múzeumpedagógus, Balatoni Múzeum): A Balatoni Múzeum digitális szolgáltatásai – Projektötletek a Digitális Témahétre

15:30–15:45 Kávészünet

15:45–16:15 Szabó Imre (a Zöldmező Utcai Óvoda, Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és EGYMI pedagógusa): Pedagógusszemmel: Digitális Témahét az iskolában

16:15–17:00 Top 5 tanári eszköz – digitális pedagógiai sikerlista, avagy gyakorlati foglalkozás mobileszközökkel (a DPMK munkatársai)

Kérjük, hogy részvételi szándékát a regisztrációs űrlap kitöltésével jelezze!

Digitális Témahét a Facebookon

Digitális Témahét Tanári Fórum a Facebookon

péntek, 15 november 2019 11:42
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned