Balatoni madárles

Értékelés:
(3 szavazat)
Gyere és ismerd meg a Balaton madárvilágát! Vedd fel a fülhallgatót és láss hozzá a madarak felderítéséhez. Válaszd ki, hogy fényképezőgépeddel merre indulsz: a Kis-Balaton vizei felé, vagy az erdők irányába.

A játék során a feladatod, hogy megtaláld az erdőben, nádasok közt bujkáló madarakat, és fényképzőgépeddel fényképet készíts róluk.

Mindig azt a madarat keresd, aminek épp a hangját hallod. A tájékozódásban segít, hogy a madár hangja felerősödik, ahogy a jó megoldás felé közelítesz!

A madarak a madárlesből, szabad szemmel gyakran nehezen felismerhetők, de távcsővel, vagy akár a fényképeződ keresőjén keresztül közelebb hozhatod őket. Ha sikerül megtalálnod azt a madarat, aminek a hangját hallod, elkészítheted a fotód, ami aztán bekerül az albumodba.

Miután fényképeződ keresőjén keresztül összegyűjtötted öt madár fotóját, az elkészült albumodat megoszthatod barátaiddal a múzeum honlapján keresztül.

Megjelent: 6343 alkalommal péntek, 09 augusztus 2013 17:38
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus