Várak a Balaton körül

Foglalkozás ára: 650 Ft/fő/alkalom
Időtartam: ~120 perc/alkalom
Tantárgyi kapcsolódás: történelem, helytörténet, matematika

A Balatont övező domb- és hegyvidék ősidők óta a védelmet kereső ember menedéke volt: a történelem számos korszakának földvárai, erődítményei koronázzák a tavat övező bérceket.
A foglalkozások alkalmával a tanulók megismerik az őskori erődített telepek építésének okát, kialakításuk technikáját. Bepillantást nyernek a földvárak életbe, a telepeken folytatott kézműves tevékenységbe és ennek régészeti nyomaira. A fenékpusztai erőd segít megismertetni Pannónia provincia késő római-, valamint a Dunántúl népvándorlás kori történetét. A középkori vármakettek, a Balaton környéki várak Árpád-kori, középkori illetve törökkori történetével, a kővárak építésének okaival, várépítészetünk fejlődésével, tendenciáival ismertetnek meg.
A különböző korszakokhoz kapcsolódóan lehetőség van terepen történő ismeret átadásra is!

További információk

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus